Haber

Adana’da Apartman Yangınında Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

Adana’da bir apartmanın bodrum katında yangın çıkarken, duman apartmandaki tüm daireleri sardı. Can pazarında onlarca kişi konut taşıma asansörü tarafından kurtarıldı. Yangında çıkan dumandan çok sayıda kişi etkilenirken, bir kişi köpeğiyle birlikte kurtarıldıktan sonra köpeğine sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Seyhan ilçesinde İbo Osman Caddesi üzerindeki bir apartmanın bodrum katında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, bodrum katında şu anda bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın çıktığında apartmandaki tüm daireler dumanlar altında kaldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

“Can pazarı vardı, ev taşıma asansörü ile kurtarıldılar”

Dumandan etkilenen vatandaşlar endişeyle evlerinin balkonlarına çıkarak kurtarılmayı bekledi. Bölgede yaşayan bir kişi, mahsur kalan kişileri kendisine ait konut taşıma asansörü ile tek tek kurtardı. Yangında çok sayıda kişi dumandan etkilenerek hastanelere kaldırıldı.

“Köpeğiyle kurtuldu, köpeğine sarıldı ve gözyaşlarına boğuldu”

İtfaiye köpeği tarafından mahsur kalan bir kadın, pencereden dışarı atlayarak konut asansörü tarafından indirildi. Köpeğinin bayılmasının ardından bayan köpeğine sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Çevredekilerin yardımıyla köpeğe su verilerek tekrar ayıltıldı.

İtfaiye ekipleri yangının çıkış nedenini araştırıyor. – ADANA

haber-elbistan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu