Haber

Ataşehir Belediyesi’nde ihaleye fesat karıştıran soruşturmada 28 zanlı tutuklandı

Ataşehir Belediyesi’nde ihaleye hile karıştırdıkları iddia edilen kişilerle ilgili soruşturma kapsamında 2 Ataşehir Belediye Başkanvekili ve 1 Kadıköy Belediye Başkanvekilinin de aralarında bulunduğu 28 zanlı tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının 2018 yılında yürüttüğü ihaleye fesat karıştırma soruşturmasında, 2013 yılında Ataşehir Belediyesi’ne büro malzemesi alımında usulsüzlük yapılarak 5 ihalede 2 milyon lira haksız menfaat elde edildiği, ve 20 şüpheli bu olaya karıştı.

Ayrıca Ataşehir Belediyesi’nin açık hava reklam panolarının 3 yıl süre ile kiralanmasıyla ilgili ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ve kamu zararına yol açtığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, şirket yetkilileri ve belediye yetkilileri arasında 13 şüpheli bulundu.

Her iki soruşturma kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan zanlıların yakalanması için çalışma başlatan polis, belirlenen adreste düzenlediği operasyonlarda 2’si Ataşehir Belediyesi müdür yardımcısı, 1’i Kadıköy Belediyesi başkan yardımcısı olmak üzere 28 kişiyi yakaladı. adresler.

Soruşturma kapsamında aranan 2 zanlının yurt dışında olduğu belirlenirken, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sözüne çekileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu