Ekonomi

Bakan Kurum’dan değerli açıklamalar!

Bakanın açıklaması şöyle:

“81 ilde birbirimize güç katarak yaralarımızı sardık. Hep birlikte dedik ki Türkiye sensin, yaparsın. Bu aziz millete layık olabilmek için çok çalıştık.

Depremden 15 gün sonra sözleşmelerimizi imzaladık. Temellerini Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Kilis’te on binlerce kardeşimizin duaları eşliğinde attık.

Bugün sayısı 67 bine ulaşan konutlarımızın temelini Elazığ’da atıyoruz.

Bugün bir sevincimiz daha var. Elazığlı kardeşlerimiz yeni yuvalarını bulmanın heyecanını yaşıyor. Elazığlı kardeşlerimize yeni sosyal konutumuzun anahtarlarını Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle teslim ediyoruz.

Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda Elazığ’a geldik. Sözünde duran kardeşler olarak geldik.

Bugün sayısı 67 bine ulaşan konutlarımızın temelini Elazığ’da atıyoruz.

3 yıl önceki depremin ardından Cumhurbaşkanımız Elazığ’a 25 bin konut yapacağız dedi. Öyle mi? Malatya’da 8 bin yeni konut yapacağız ve bu evlere vatandaşlarımızı yerleştireceğiz” dedi. Öyle mi? İzmir’imizde deprem oldu. Cumhurbaşkanımız ‘5 bin yeni konut yapacağız, evleriniz yapıldı mı’ dedi.

Antalya’da yağmur yağdı. Karadeniz’de seller yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı, “Merak etmeyin, devletiniz yanınızda, yeni konutlarınızı 1 yılda teslim edeceğiz” dedi. teslim ettik mi?

Şimdi hep birlikte en yüksek sesle Elazığ’ımız için, 11 ilimiz için, evladımız için yarın değil tez zamanda bir daha yok diyoruz ve evlerimizi yapmaya başlıyoruz.

Başkanımızla ve Elazığlı kardeşlerimizle de konuşuyoruz. Yeni evlerimizi de parklarıyla, camileriyle, hastaneleriyle burada nasıl yaptıysak aynı anlayışla tamamlayacağız. İnşallah önümüzdeki ramazan ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın da huzurunda Elazığlı kardeşlerimize ulaştıracağız. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu