Haber

Ekşi kelamlık kararı kaldırıldı

Defalarca kin ve düşmanlığı körükleyen nefretin yuvası Ekşi Kelamlık, binlerce kişiyi kaybettiğimiz Kahramanmaraş depreminden sonra da kin kusmaya devam etti. Ekşi Kelam yöneticileri ve yazarları mağdurlara hakaretler yağdırdı.

Defalarca Türkiye aleyhine ve PKK lehinde paylaşımların yapıldığı, afet ve afet zamanlarında bile sosyal medyaya provokasyonların yayıldığı adres Ekşi Kelamlık, Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) tarafından engellendi.

KARAR KALDIRILDI

Ekşi Kelamlık’a erişim kısıtlama kararı, Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla kaldırıldı.

KAHRAMANMARAŞ SALGASI’NDA ÇOK ÇOK PROVOKATİF PAYLAŞIMLAR YAPILDI

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay Samandağ’da 4 oğlu, eşi, anne babası ve 9 yakınını kaybeden vatandaş, “Kaderimiz bu. Çok şükür devletimiz bize destek veriyor. Atamızın sözüne inanıyorum.” Sözleri herkesi duygulandırdı. Ekşi Sözlük’te nefret kampanyası başlatıldı.

ÖNCE PROVOKASYON SONRA DELİL KARALAMA

Ekşi Sözlük’te yer alan “Depremden sonra baraj patladı”, “Suriyeliler KYK vatanını talan etti” gibi kaos odaklı içerikler de algı yaratıldıktan sonra silindi. Ekşi Sözlük’teki paylaşımların %70’inin son 2 hafta içinde silindiği ve delillerin karartıldığı belirtildi.

 

“İSPANYOL ARAMA VE KURTARMA EKİBİ HÜKÜMET SERGİSİ”

Arama kurtarma ekiplerinin günlerce çalıştıktan sonra İspanya’dan dönüşünü çarpıtan Ekşi, bu ekiplerin hükümet tarafından görevden alındığı yalanını ortaya attı. Ancak İspanyol takımları ülkelerine dönerken Türkiye’den duydukları memnuniyeti dile getirerek, “En zor zamanlarımızda insanlar bize karşı çok cömert ve misafirperverdi” dediler.

AYLAN BEBEK HAKKINDA SKANDAL AÇIKLAMALAR

Göçmenlerin yaşadığı dramın simgesi Aylan bebeğin ölümünün 6. yılında Ekşi Sözlük’te kan donduran sözler kullanıldı.

erzinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu