Haber

Eskişehir Yarış Takımı ilk testini başarıyla tamamladı

Eskişehir Yarış Takımı, Formula Student Çek Cumhuriyeti 2023 yarışına 103 üniversite arasından orta sıralarda katılmaya hak kazandı.

Eskişehir Yarış Takımı, 7-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Formula Student Czech Republic 2023’te ilk testi geçti. Dünya genelindeki 103 üniversite kadrosu arasında ilk 25’e girerek yarışmaya katılmaya hak kazanan Eskişehir Yarış Takımı, bu alanda da ilk 2 Türk takımından biri oldu. Uluslararası öğrenci proje takımlarının mühendislik çerçevesinde katıldığı yarışmada Eskişehir’in adını duyurmaktan gurur duyduklarını ifade eden Racing Team ekibi, yarışın resmi ilk başvuru sürecini tamamlamak için 3 Şubat’ı beklediklerini söyledi.

“Amacımız Avrupa takımları arasında Türk Bayrağını dalgalandırmak”

Yarışma kategorilerinin hibrit, elektrikli, otonom ve içten yanmalı motor olduğunu açıklayan Yarış Takımı yetkilileri, konu hakkında şunları söyledi:

“Eskişehir Yarış Takımı bu uluslararası yarışmaya içten yanmalı motorlar kategorisinde katılacak. Aracımızın tasarım sürecini geçtik ve üretime başlamak için gün sayıyoruz. Ancak yarışmaya katılmak için 43 bin TL’ye ihtiyacımız var. Eskişehir’deki firmalardan maddi manevi destek bekliyoruz.Amacımız üniversite takımı olarak Türk bayrağını Avrupa takımları arasında dalgalandırmaktır.” – ESKİŞEHİR

haberkorkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu