Haber

Kızılay’dan Depremzedelerin Bayramı

Ramazan ayında 2 milyar liralık destek paketiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefleyen Kızılay, bayram öncesi çocuklara bayramlık kıyafet hediye ederek sevincine ortak olacak.

“Bu Ramazan Acımız Bir, Bir Aşımız Var” sloganıyla Ramazan kampanyasını sürdüren Kızılay, 2 milyar liralık ek paketle yaklaşık 19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Kızılay, psikososyal destek hizmetleri, taşınabilir sağlık hizmetleri, sosyal marketlerden yardım malzemeleri ve beslenme ihtiyaçlarının dağıtımını kesintisiz olarak sürdürüyor.

5 bin depremzede için bayram

Kızılay, bayram öncesi 13 İl Şubesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine hediye çeki vererek, ilgili mağazadan diledikleri gibi alışveriş yapmalarına zemin hazırlayacak. Her çocuk için 750 TL bağış yapacak olan Kızılay, toplamda 4 bin 800 çocuğa ulaşarak 3 milyon 600 bin TL bayram hediyesi vermeyi hedefliyor.

Kızılay, çocukların bayram sevincini paylaşacak

Kızılay, Türkiye genelindeki 59 İl Şubesi aracılığıyla çocuk ikram paketlerini dağıtacak. Çocuk yemek paketlerinde her çocuk için 50 TL olmak üzere 8 bin çocuğa 400 bin TL tutarında yemek malzemesi dağıtmayı hedefleyen Kızılay, bu bayram da çocukların bayram sevincine ortak olacak. Ayrıca Ülker; Afete maruz kalan illere dağıtılmak üzere Kızılay aracılığıyla 120.000 set çocuk yemek paketi gönderildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu