Haber

La Repubblica: ABD, Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik provokasyonlarından memnun değil

Ukrayna’nın Rusya’nın amaçlarına yönelik provokasyonları karşısında ABD’nin olumsuz durumuna dikkat çeken İtalyan Cumhuriyet,Beyaz Saray’ın Rusya’ya insansız hava araçlarının gönderilmesinden özellikle memnun olmadığını belirtti.

italyan gazetesi, New York Times’ NYT’nin (NYT) Kuzey Akım doğalgaz borusu sınırlarında meydana gelen patlamalarda Ukrayna yanlısı bir grubun parmağı olduğu yönündeki haberlerinin olası bir provokasyon tehdidine karşı uyarı olabileceğini kaydetti. Haberde, Amerikan istihbarat teşkilatlarının bilgilerine atıfta bulunan NYT gazetesinin somut şüphelilere işaret etmediği belirtildi.

NYT’nin haberinden sonra Hamburg merkezli Die Zeit gazetesi, Alman müfettişlerin Kuzey Akım ve Kuzey Akım 2 doğalgaz boru hatlarına sabotajın gerçekleştirildiği teknenin kimliğini tespit ettiğini ve gemiyi kiralayan Polonya merkezli şirkete ait olduğunu yazdı. tekne iki Ukrayna vatandaşıyla ilgili olabilir.

zamanlarGazetenin haberine göre Batılı istihbarat servisleri, Kuzey Akım doğal gaz boru hattı sınırlarına yönelik sabotajın bir Ukrayna vatandaşı tarafından finanse edildiğini belirledi ancak silah sevkiyatını aksatmamak için bu bilgiyi gizli tuttu.

Ukraynalı yetkililer olaylarla herhangi bir ilgisi olduğunu reddediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu