Haber

MHP’li Yalçın’dan Özdağ’a: Gölge CIA, Rand ile görüşme gerekçesini açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Özdağ’ın ABD’deki İsrail ve Yahudi lobileri ve Yahudi düşünce kuruluşu JINSA ile yakın ilişkisi olduğunu söyledi. Yalçın, Özdağ’dan gölge CIA olarak bilinen Rand Corporation ile görüşmelerinin nedenini açıklamasını istedi.

İSRAİL’E 13 KEZ GİRDİ: 7’si kayıtsız!

Aydınlık’ın haberine göre Ümit Özdağ, kayıtsız şartsız İsrail’e girmekle övünüyor. Kaynaklar, 13 yıl önce İsrail’e girdiğini belirten Özdağ; Bunlardan 6’sının kayıtlı, 7’sinin ise kayıtsız olduğunu söyledi.

Yabancı bir ülkeye kayıtsız girişin beklenmedik bir durum olduğunu belirten kaynaklar, diplomatların bile yabancı ülkelere kayıtla giriş yaptığını belirtti.

ÖZDAĞ’IN SAVUNMASI: GÖSTERİM BAŞIMA GELDİ CANIM TOPLANTILARA GELİYORLAR

Ümit Özdağ, dış istihbarat servisleriyle bağlantısını inkar etmiyor. Haber Global’den Özdağ, Jülide Ateş, “İsrail ile herhangi bir bağlantınız var mı?” Soruyu, stratejik bir araştırma kurumunun lideri olarak yabancı ülkelerin bağımsız istihbaratçılarla bağları olabileceğini öne sürerek yanıtladı. Durumu normalleştirmeye çalışan Özdağ, “MOSSAD’a gidip MOSSAD’la görüşmedim. MOSSAD’lılarla görüşebilir miydim? Tabii görüştüm canım, toplantılara geliyorlar”söz konusu.

SEDAT PEKER’İ GÖRMEYE ÇALIŞTI

CIA ve MOSSAD kontrolündeki organize suç örgütünün lideri Sedat Peker ile görüşmek üzere Birleşik Arap Düzeni Büyükelçisine mektup gönderdiği de akıllarda. 26 Ekim 2022 tarihinde yapılan bu açıklamada Özdağ, “AK Parti’nin Peker ile görüşmemi ve ziyaretimi engellemek için büyük çaba sarf ettiğini biliyorum. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri yöneticilerinin bu baskılara boyun eğmeyeceğini umuyorum.”söz konusu.

“ÖZDAĞ’IN İSRAİL VE YAHUDİ LOBİSİ İLE GİZLİ İLİŞKİLERİ VAR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Özdağ’ın ABD’deki İsrail ve Yahudi lobileri ve Yahudi düşünce kuruluşu JINSA ile zımni ilişkileri olduğunu söyledi. Özdağ’ın ziyaretlerini bilen bir kaynak, Özdağ’ın sık sık yurtdışına çıktığını söyledi. Aydınlık gazetesine konuşan kaynak, şunları söyledi:

“Cengiz Çandar Washington’a en sık gidenlerden biri. Ümit Özdağ da onunla yarışıyordu. En olmadık yerde en olmadık insanlarla buluşuyor. Türkiye’ye ABD Büyükelçisi atandı. ABD devlet misafirhanesi. Doğal olarak resepsiyona Türk büyükelçiliği yetkilileri katıldı. Ümit Özdağ da oradaydı. Ancak Özdağ, orada olmaması gereken biri.”

KAYNAK: AYDINLIK GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu