Ekonomi

Petrol, bankacılık krizinden bu yana en büyük haftalık kaybının ardından yükseldi

ABD ham petrolü gün boyunca dalgalı bir seansta 2.50$ aralığında gezinerek varil başına 79$ civarında işlem gördü. Geçen hafta emtia, Asya’da rafineri marjlarının azaldığına dair işaretler arasında Mart’taki bankacılık krizinden bu yana en büyük haftalık düşüşünü yaşadı.

Emtia Komisyoncusu ve DeCarley Trading Stratejisti Carley Garner, “Yön bulmaya çalışan kenarda oturan çok sayıda tüccar var. Tüccarlar girmek için bir dip arıyor; 75 doları tutarsak çok daha yüksek kazanmaya başlayabiliriz. “

Ham petrol, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin sürpriz yeni üretim kesintilerini açıklamasının ardından bu ayın başlarında görülen ralliyi neredeyse yok ediyordu. Citigroup, kısmen Orta Doğu’daki yeni rafinerilerdeki artışa atfedilebilecek olan Asya rafineri marjlarındaki düşüşün büyüklüğüne şaşırdığını söyledi.

Bu haftanın ilerleyen saatlerinde Federal Rezerv, Mayıs ayı politika toplantısı öncesinde ABD’deki istihdam, enflasyon ve tüketici harcamaları hakkındaki son değerli raporlarını yayınlayacak. Ek olarak, Chevron ve Exxon gibi dünyanın en büyük petrol devlerinden bazıları Cuma günü ilk çeyrek faizlerini açıklayacak.

korkuteliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu