Haber

Süper Kupa finali nerede oynanacak? Ali Koç, Murat Kurum’u işaret etti

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı murat kurum, yerel oyF.Bahçe çalışmaları kapsamında SporKulübü ziyaret etti.

“TURNUVA DÜZENLEYELİM”

Ali Koç“Hepimiz deprem bölgesinde kendi imkanlarımızla güzel çalışmalar yaptık. Çadırlar, sonra konteyner kentler, şimdi de kalıcı konutlar. Bu acının birinci yıl dönümü 20-21 gün sonra. O haftaki maçlar sonrasında mümkünse şubat ayında. 5, İstanbul’daki büyük takımların tecrübeli isimleri, “Futboldan yeni emekli olmuş, ulusal çapta tanınan oyuncularla keyifli bir turnuva ve aktivite düzenleyerek elde edilen geliri deprem bölgesine aktarmak istiyoruz.” dedi.

“ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUZ”

Ali Koç , ayrıca, “Oradaki vatandaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. TFF ile de bir süre önce görüştük. İnşallah hep birlikte, güç birliğiyle bu organizasyonu gerçekleştirebiliriz. Göreceksiniz, olacak” dedi. O kadar başarılı ki bir klasik olacak. Onun için şimdiden çalışmalara başladık.” dedi.

“İSTANBUL KUPASI TURNUVASI”

Fenerbahçe’yi ziyaret eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “İstanbul sporda kardeşliğin merkezi olacak. Bu kardeşlik hukukunu tüm kulüplerimize yaymak için çalışacağız. Her yıl İstanbul’da kupamız oluyor” dedi. Daha önce TSYD Kupası olarak bildiğimiz sezon “Daha önce bütün kulüplerimiz katılıyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl İstanbul Cup turnuvasını düzenleyeceğiz. İstanbul kulüplerimiz sezona hazırlık maçlarını burada oynayacak. Sezona tüm İstanbullularla birlikte hazırlanacağız.” sözlerini söyledi.

“DEPREM BÖLGESİNDE SÜPER KUPA OYNANAN”

Murat Kurum’un konuşmasını bitirmesinin ardından söz alan Ali Koç, ” Süper Kupa “Hükümetin bir üyesi olarak sizden projeyi deprem bölgesinde, depremden etkilenen bir şehirde yapmanızı rica ediyorum” dedi. Murat Kurum bu öneriye, “Çok güzel. Çok değerli bir teklif. Takip edeceğiz, destekleyeceğiz” yanıtını verdi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu