Teknoloji

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remake Yolda Olabilir: İşte İlk Detaylar

 
Bethesda tarafından 2006 yılında oyuncuların beğenisine sunulan aksiyon rol yapma oyunu The Elder Scrolls IV: Oblivion hakkında yeni bir söylenti ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre oyunun yeniden yapım versiyonu yolda. Bu remake versiyonun Metal Gear Solid 3: Snake Eater’ın remake versiyonunu geliştiren Virtuos ekibi tarafından sunulacağı belirtiliyor.
 
The Elder Scrolls 4: Oblivion Remake yolda olabilir
 
 
 
Virtuos ekibinin eski bir çalışanı olduğu söylenen bir Reddit kullanıcısı, “GamingLeaksAndRumors” dizinindeki (Xfire tarafından bildirildiği üzere) artık silinmiş bir gönderiyle birlikte çeşitli iddialarda bulundu. Bu paylaşımda The Elder Scrolls 4: Oblivion’un remake versiyonunun geliştirilmekte olduğu belirtilmişti. Bu gerçekten eski bir çalışansa, bu olayı doğrulayabilir.
 
Öte yandan gönderide sadece The Elder Scrolls 4’ün yeniden üretilmiş versiyonu yer almıyor, grubun Metal Gear Solid 3’ün yeniden yapımı da dahil olmak üzere beş farklı proje üzerinde çalıştığı da aktarılıyor. Oblivion oyunu hem Unreal Engine 5 hem de Oblivion oyun motoru ile geliştirilmiştir. Teknik anlamda nasıl bir deneyim sunacağı bilinmez ama örnek vermek gerekirse: Oyunun grafikleri Unreal Engine 5 ile işlenirken oynanış/fizik ve diğer unsurlar Oblivion motoru ile işlenecek.
 
Son olarak remake versiyonunun 2024 sonu veya 2025 başında çıkacağı iddia ediliyor. Ayrıca yeni versiyonun Virtuos’un Paris stüdyosu tarafından geliştirileceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu