Haber

Türkiye ile Brunei Sultanlığı arasında 5 anlaşma imzalandı

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Brunei Sultanlığı Hükümeti arasında arşiv, eğitim, savunma sanayi, kültür ve diplomasi alanlarında 5 muhtıra imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Brunei Sultanı Hacı Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaulah başkanlığında baş başa ve ara heyet görüşmelerinin ardından ortak anlaşmalar imzalandı.

Bu kapsamda Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal ile Brunei Sultanlığı Gençliği arasında iki ülke arasında “Milli Arşivler Arasında İşbirliği Protokolü” imzalandı. SporKültür İşleri Bakanlığı Müsteşarı Yang Mulia Pengiran Hacı Mohammad Hasnan bin Pengiran Haji Ali Hassan tarafından imzalandı.

Yüksek Öğrenim Heyet Başkanı Erol Özvar ve Brunei Sultanlığı Eğitim Bakanı Datin Seri Setia Dr Hajah Romaizah binti Haji Md Salleh, “Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Yüksek Öğretim Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. Brunei Sultanlığı”.

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Brunei Sultanlığı Devleti Savunma Bakanlığı Arasında Savunma Sanayii Alanında İşbirliği Niyet Beyanı” Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir ile Brunei Sultanlığı İkinci Dışişleri Bakanı İmzaladı İşler Dato Seri Setia Haji Erywan bin Pehin Datu Pekerma Jaya Haji Mohd Yusof.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Gençlik, Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Brunei Sultanı Majesteleri Sultanı Yang Di-Pertuan Hükümeti Arasında Kültür Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı” Brunei Sultanlığı ve Spor Yang Berhormat Dato Seri Setia Awang Haji Nazmi bin Haji Mohamad imzaladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Brunei Sultanlığı İkinci Dışişleri Bakanı Dato Seri Setia Haji Erywan bin Pehin Datu Pekerma Jaya Haji Mohd Yusof, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Brunei Dışişleri Bakanlığı Arasında “Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. İkili İstişareler Üzerine Darüsselam”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu