Haber

25 Aralık Pazar Hava Durumu: Hafta sonu hava nasıl olacak? 22 ilde kar yağışı görülecek!

Yıl sonu ile birlikte kar yağışlarının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu yayınladı. Batı Karadeniz ve Marmara’nın doğusunda kuvvetli yağış görülecek. Ayrıca Eskişehir, Ankara ve Bolu’nun da aralarında bulunduğu 22 il için kar yağışı uyarısı yapıldı. Peki bugün hava nasıl olacak? Hafta sonu yağmur yağıyor mu? İşte 25 Aralık Pazar günü il geneli hava durumu tahmini…

Bugün (25 Aralık Pazar) hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya bölgesi ile Marmara’nın doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar, Yozgat, Kütahya ve Çorum çevrelerinde yağış görülecek. Bu yağışların zamanla sulu kar veya kara dönüşmesi bekleniyor. Marmara’nın iç ve doğu kesimleri sis ve pus için uyarıldı.

Hava Sıcaklığı: 25 Aralık Pazar günü ülke genelinde hava sıcaklığında büyük bir değişiklik olmayacak. Doğu Anadolu ve Akdeniz’in kıyı kesimlerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin bir miktar üzerinde olacak.

Rüzgar: Yurt genelinde kuvvetli rüzgar bekleniyor.

25 Aralık Pazar İstanbul Hava Durumu

25 Aralık Pazar günü İstanbul’da hava çok bulutlu ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu olacak. En düşük sıcaklığın 8 derece, en yüksek sıcaklığın ise 12 derece olacağı varsayılmıştır.

25 Aralık Pazar Ankara Hava Durumu

25 Aralık Pazar günü Ankara’da hava parçalı veya çok bulutlu olacak. Ayrıca kar yağışı bekleniyor. En düşük sıcaklığın 1 derece, en yüksek sıcaklığın ise 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

25 Aralık Pazar İzmir Hava Durumu

25 Aralık Pazar günü İzmir’de hava parçalı bulutlu olacak. En düşük sıcaklığın 10 derece, en yüksek sıcaklığın ise 17 derece olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu