Haber

CHP’den halkın zam tepkisi: ‘Enflasyonu bal gibi ezdiniz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, kamu emekçileri ve kamu emeklilerinin 2024-2025 artışına tepki gösterdi.

Parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında Uyar, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun maaşlara 2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2024 yılının ilk 6 ayında ise yüzde 6 oranında zam yapılmasına karar verdiğini hatırlattı. 2025, ikinci 6 ayda ise yüzde 5.

Uyar, kurulun sendikaların şerhlerine rağmen hükümetin teklif ettiği artış oranlarını kabul ettiğini, iktidarın tasvip ve tasdik kurumu olduğunun dün alınan kararla tescillendiğini iddia ederek, “Ezildiniz” ifadesini kullandı. Verdiğiniz artış oranıyla 6,5 ​​milyon kamu çalışanı ve emeklisi bal gibi oldu.”

Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Uyar, uygulanan fiyat istikrarına rağmen gıda fiyatlarının arttığını söyledi.

Tahkim Kurulu toplantısına ilişkin açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Süreç yarın sona erecek. (HABER MERKEZİ)

yenifakilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu