Yaşam

Elektrikli Scooter Paris’te Yasaklandı

Son zamanlarda tüm dünyada hızla yayılan e-scooter’larla ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Fransa’nın başkenti Paris’ten e-scooter’a yasaklama kararı getirilmiş. Dünyada bir ilk olarak kayıtlara geçen kararın en büyük sebebi ise yaşanan kazalar ve bölge halkı oldu. e-scooterOnları rahatsız ediyordu.

Paris Belediyesi konuya açıklık getirmek için bir açıklama yaptı. referandum organize. Seçmenlerin yüzde 8’inin katıldığı referandum sonucunda e-skuterlerin yasaklanmasına karar verildi. Çünkü referandum sonuçlarına göre e-scooter istemeyenlerin oranı yüzde 90öyleydi.

Taraflar karşıt görüşleri savundu.

Paris Belediye Başkanı anne hidalgo oylamaya gittiğinde konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Hizmetin çok pahalı olduğunu söyleyen Hidalgo, 10 dakika için 5 euro ödemenin sürdürülebilir olmadığını belirtti. E-scooter’ların kazaların önemli nedenlerinden biri haline geldiğine de değinen lider, referandum sonucunda, kazanan tarafoldu.

E-scooter kullanıcılarına göre durum pek de anlatıldığı gibi değil. Onlara göre Paris’te günün her saati trafik kazaları, e-scooter’ın neden olduğu kazalar ise küçük bir kısım oluşturur. Ancak bu görüş referandumda kabul görmedi. Hem trafik kazalarından rahatsız olanlar hem de tüm şehirdeTerk edilmiş e-scooter’lardan hoşlanmayan Parisliler, bu yeni nesil ulaşımı şehrin her yerinde yasakladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu