Haber

Kremlin: Erdoğan, Putin ile görüştü, desteğini ifade etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptığı ve Wagner çete grubunun silahlı isyanı karşısında Rus liderliğine desteğini ifade ettiği açıklandı.

Reuters’in IFAX haber ajansının haberine göre Kremlin’den yapılan açıklamada, “Putin’in Erdoğan ile bir telefon görüşmesi yaptığı ve Erdoğan’ın Rusya liderliğine takviyelerini dile getirdiği” belirtildi. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede “Rus hükümetinin Wagner paralı ordusunun isyanını yönetmesini desteklediğini” belirtti.

Ne oldu?

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, Rus ordusunu Wagner’e saldırı düzenlemekle suçladı ve misilleme yapmakla tehdit etti. Bu durum üzerine Federal Güvenlik Servisi (FSB), ‘silahlı isyan’ suçundan ceza davası açtı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Wagner’in kamplarının saldırıya uğradığı yönündeki iddialar yalanlandı. Bakanlık bu sabah yaptığı açıklamada, tüm Wagner savaşçılarını “tetikte olmaya” ve kolluk kuvvetleriyle iletişime geçmeye çağırdı. (DIŞ HABERLER)

haberbahcesaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu