Haber

Meteorolojiden İç Anadolu ve Antalya İçlerinde Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İç Anadolu’nun iç kesimleri ile Antalya’nın doğusunda sağanak yağış beklendiğini belirterek, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İç Anadolu’nun iç kesimleri ve Antalya’nın doğusunda 20 Mayıs (yarın) günü gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Yağışlar Konya’nın güneyi ve doğusunda, Karaman, Niğde, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Ankara’nın kuzey ve doğusunda, Çorum ve Tokat civarında, Kastamonu’nun güneyinde ve Yörenin iç kesimlerinde mahallidir. Antalya’nın doğusunda. güçlü olması bekleniyor. Meteorolojinin konuyla ilgili bugün yaptığı uyarı şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre yarın (Cumartesi) yurdun batı kesimleri, İç Anadolu’nun güneydoğusunda (Konya’nın güney ve doğusu, Karaman, Niğde, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir) yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. , Kırıkkale, Yozgat), Çankırı, Ankara’nın kuzey ve doğusu), Çorum ve Tokat çevresinde, Kastamonu’nun güneyinde ve Antalya’nın doğusunda iç kesimlerde ani sel, seller, yıldırım, yerel dolu, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar bekleniyor, aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu