Ekonomi

Kılıçdaroğlu’ndan “aile destek sigortası” projesi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı görüntüde seçim vaatlerinden biri olan “aile nafaka sigortası”ndan bahsetti.

Videoda konutun hanımlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “En çok para ödediğim proje ‘Aile Yardımları Sigortası’. Hayatımda en değer verdiğim proje bu. Hatta ‘tek istediğim şey’ diyebilirim. bu ülkeye miras olarak bırakın.’ Geliri az ya da hiç olmayan ailelerin gelirlerine yani her evin gelirine taban fiyattan takviye yapmaktır.Bu sigorta kişinin doğumdan ölüme kadar tüm yaşamını güvence altına almak demektir.O kadar da zor bir şey değil. Bu sigorta kısmı temel olarak dünyanın birçok ülkesinde uygulanıyor, “Her aileye bir taban gelir garantisi verirseniz, ailede memnuniyet, huzur ve merhamet sağlarsınız” dedi.

“Hiçbir vatandaşımız yardıma muhtaç kalmayacak.”

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini belirtti. “Yurt kadınlarının banka hesaplarına altınları yatıracağız. Bu altın hesaplar kadınların zırhı olacak. Bir tek vatandaşımız yardıma ihtiyaç duymayacak. Sosyal devletin koruması altında olacak. hiç merak etmeyin” dedi.

haber-demirozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu