Haber

Kurban pazarlarında sineklerle mücadele

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki kurbanlık satış yerlerinde karasinek ve diğer zararlılara karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmaktadır.

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Türkiye’nin en modern kurban hali olan Veysel Karani Çağdaş Kurban Satış Tesisi’nde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik var. Dev tesis, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde yetiştiricilerin hayvanlarını satmak için ilk tercihi oldu. Belediye ekipleri, bayram öncesi sinek ve haşere oluşumuna karşı kurbanlık satış noktalarına sistematik olarak ilaçlama yapıyor.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda büyükbaş ve küçükbaş hayvanların barındığı büfelerin içi ve çevresi artık ilaçlama yöntemiyle ilaçlandı. Ayrıca kioskların içine sinekleri kokusuyla çeken ve içeride hapseden karasinek tuzakları yerleştirildi. Gruplar, hayvan bölmelerinin girişlerinde şap hastalığına karşı kalsifikasyon işlemi yaptı. Yapılan ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmıştır. Çalışmalar, hem satan hayvan sahipleri hem de kurban kesen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu